СЯЙВО

У культурному центрі «Сяйво» відбулася наукова конференція «Пропаганда та журналістика у добу інформаційного протиборства: проблеми та виклики»

Автор: Анна Удовенко

10-го квітня в Українсько-турецькому культурному центрі «Сяйво» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Пропаганда та журналістика у добу інформаційного протиборства: проблеми та виклики».

DSC_4928Організаторами заходу виступили Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Інститут журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка; Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Київського університету імені Бориса Грінченка, Українсько-турецький культурний центр «Сяйво» та Конфедерація журналістських організацій України.

Спікери розповіли про негативні наслідки «перегонів за аудиторію» українських ЗМІ. Зустріч розпочалася вступним словом співзасновників Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» доктора історичних наук професора Володимира Сергійчука та Першого Надзвичайного та Поважного посла України в Туреччині Ігоря Турянського, які окреслили важливу роль інформаційної політики та вміння працювати з інформацію не лише з точки зору роботи медіа, а й у розрізі історичних подій та створення іміджу держави на міжнародній арені.

DSC_4941Щодо важливості підтримки довіри до ЗМІ, а особливо до телебачення, наголосив Олег Джолос, доцент кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Він зазначив, що для впливу на свідомість глядача одним з найефективніших засобів є збудження емоцій, адже саме словам, що викликають бурхливі емоції, аудиторія схильна довіряти більше, аніж фактам.

Не менш цікаву тему – «Пісня як пропаганда в молодіжному середовищі», – представили у своїй спільній презентації голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету мені Бориса Грінченка Ольга Мусіяченко та студент Інституту журналістики цього ВИШу Владислав Чус.

DSC_4993

У конференції взяли участь понад 40  учасників, з-поміж яких були як викладачі, так і студенти та аспіранти Інститутів журналістики, а також представники медіа та Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України. У межах конференції, яка проходила у форматі круглого столу, підіймались актуальні питання та різноманітні аспекти сучасних викликів журналістики – від використання соціальних медіа у якості майданчика для пропаганди, до ціннісно-орієнтаційних функцій ЗМК та інструментів створення образу громадян сусідніх країн та національних меншин  на сторінках українських видань.

Усі присутні отримали від центру «Сяйво», який гостинно зібрав учасників конференції у своїх стінах, сертифікати та приємні подарунки – книги на історичну тематику. Не залишились без подарунків і самі господарі – Конфедерація журналістських організацій України вручила центру почесну грамоту та шеврон з гербом Конфедерації, якій встиг побувати в зоні АТО на Сході України, на знак співдружності та партнерства. Завершився захід на не менш приємній ноті – організатори частували гостей солодкими скарбами турецької кухні.

DSC_5013