ЧИТАЮЧИ ШЕВЧЕНКА

Дата виходу проєкту: 9 березня 2023 року

«Згадую, як співчувала Катерині, вчила напам’ять “Заповіт”, “Мені тринадцятий минало” розповім навіть посеред ночі. Шевченко в шкільні роки був для мене символом боротьби українського народу за свободу, яка вже давно закінчилась. Але я помилялася…». Сюзанна РІВНЯК, першокурсниця спеціальності «Журналістика та соціальна комунікація», у проєкті «Читаючи Шевченка».

«Я з Луганська, і біля пам’ятника Тарасу Шевченку пройшло майже все моє дитинство. Я знала вже деякі його вірші ще до того, як піти до першого класу: «На чужині не ті люде, Тяжко з ними жити! Ні з ким буде поплакати, Ні поговорити».…». Аксінья ПРИГЕБА, першокурсниця спеціальності «Журналістика та соціальна комунікація», у проєкті «Читаючи Шевченка».

«Мій Кобзар підписаний так: Софія Яцюк, 2020. На 350 сторінках розгорнувся цілий посібник з любові до України. І я знаю, що мине з десяток років, і мої діти читатимуть того ж Кобзаря, що і я. Бо «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля»». Софія ЯЦЮК, першокурсниця спеціальності «Журналістика та соціальна комунікація», у проєкті «Читаючи Шевченка»

«Ми об’єднана та унікальна нація, і наша пісня голосно лунатиме на увесь світ. Зараз ми продовжуємо боротьбу за власну свободу, про яку писав Кобзар. І точно знаємо, що вона є недаремною, адже “За нас правда, за нас слава і воля святая!” Альона ТИХОНЕНКО, першокурсниця спеціальності «Журналістика та соціальна комунікація», у проєкті «Читаючи Шевченка».

Багато хто вважає Шевченка пророком. То чому не дослухалися до нього, коли протягом століть російський бруд намагається нищити нас, бо ми українці? Суспільство починає розплющувати очі. Шевченко казав правду ще тоді: «Москаль любить жартуючи, Жартуючи кине, Піде в свою Московщину, А дівчина гине.» Анна ШТОПЕНКО, першокурсниця спеціальності «Журналістика та соціальна комунікація», у проєкті «Читаючи Шевченка».

«Ще треті півні не співали, Ніхто ніде не гомонів, Сичі в гаю перекликались, Та ясен раз у раз скрипів». Тут, на березі широкого Дніпра, я говоритиму про Шевченка, про початок його  творчого шляху, про те, що його поезія значить для мене.  Анастасія ПЕРВЄЄВА, першокурсниця спеціальності «Журналістика та соціальна комунікація», у проєкті «Читаючи Шевченка».

«Якби знала!.. І то лихо — Попереду знати, Що нам в світі зострінеться… Не знайте, дівчата! Не питайте свою долю!.. Само серце знає…» Завершують проєкт студенти ОП “Ведучий програм телебачення” кафедри кіно- і телемистецтва, які традиційно у День народження Кобзаря читають Шевченка.Уривок з балади “Тополя” виконують третьокурсниці Рената АСЛАНОВА, Катерина СМОГОРИНСЬКА, Альона СОНЬКО, Софія МАРТИНЮК, Вікторія ЧУДНІВЕЦЬ і Катерина ДЕОБАЛЬД.

Дякуємо усім, хто був і є з нами!