Між Польщею та Україною вкотре прокладено  «Калинові мости»

VI Міжнародний фестиваль телерадіопрограм «Калинові  мости»  відбувся  у  Польщі  з 22 по 30  травня.  Цьогоріч  на фестиваль було подано більше 70 теле-  та радіопрограм з України, Польщі та Білорусії.

Журі обирало кращих з кращих  у  шести номінація: «Україна – це Європа», «Пам’яті предків», «Нас надихало Шевченкове слово», «Одне серце – дві Батьківщини», «Єдина Україна – безпечна Європа»  та «У дзеркалі довкілля».

У рамках фестивалю журналісти з 17 міст України протягом тижня відвідували організації, установи, підприємства та українські громади. Під час різноманітних заходів та завдяки спілкуванню з польськими українцями,  журналісти змогли  побачити наслідки соціально-економічних реформ та перетворень, які відбулися в Республіці Польща після її вступу до Європейського Союзу.

Цього року «Калинові мости» вперше розширили свої кордони і учасники мали змогу відвідати крім регіону Вармії та Мазур також і Приморське воєводство, де журналісти, зокрема,  побували на відкритті пам’ятника Володимира Великого у Ґданську, який став другим  у Європі.

Офіційне відкриття фестивалю відбулося у Ґурові-Ілавецькому, Вармінсько-Мазурського воєводства, у стінах ліцею з українською мовою навчання, а на фінал  фестивалю  учасники з’їхались до міста Ольштин, адміністративного центру регіону.

Після  тривалих нарад та напружених суперечок журі визначило переможців. Призові місця розподілилися наступним чином.

Серед телевізійних програм лауреатами І ступеню стали:

У номінації «Україна – це Європа» –  творчий колектив програми «Ген щастя» Івано-Франківська ОДТРК «Карпати», автор Олена Нечвідова.

У номінації «Пам’яті предків» – творчий колектив програми  «Та земля мила, де мати народила»,  Житомирська ОДТРК, автор Олена Кучмій.

У номінації  «Нас надихало Шевченкове слово» – творчий колектив програми «Мій Симоненко», Черкаської ОДТРК «Рось», автор Марія Голуб.

У номінації  «Одне серце – дві Батьківщини» два перших місця – «Вставай, Маріє»,  Київська ДТРК «Культура», автор Тетяна Баришпол та програма «Казка. Війна. Життя», автор  Валентина Ілліна, Рівненська ОДТРК.

У номінації  «Єдина Україна – безпечна Європа» також два переможці – програма «Я – війна», Національної телекомпанії України, автор Сніжана Потапчук  та робота  творчого колективу програми «Кіно і час.  Мати добровольця», Київська РДТРК Центральний канал.

Спеціальним призом генерального консульства республіки Польща у Луцьку було нагороджено програми: «Світ мистецтва. Щоденники Майдану», Всесвітня служба УТР, «Європоступ» Харківської ОДТРК,  «Ракурс» Миколаївської ОДТРК.

Спеціальним призом організаційного комітету за висвітлення  міжнародного телерадіофестивалю «Калинові мости» у минулому році нагороджено Ірину Шевченко, Харківська ОДТРК.

Серед радіопрограм лауреатами І ступеню стали:

У номінації  «Україна – це Європа» – творчий колектив програми «Подарована Всесвітом», Полтавська ОДТРК «Лтава», автор Олена Вахницька.

У номінації «Пам’яті предків» – творчий колектив програми «Про що мовчать криниці?», «Рівне.fm», автор Денис Сай.

У номінації  «Нас надихало Шевченкове слово» – творчий колектив програми «Послухайте нас», Волинської ОДТРК, автор Оксана Коваленко.

У номінації  «Одне серце – дві Батьківщини» – творчий колектив програми «Інна і Валя з міста троянд», радіо Ольштин, автор Алісія Кулік.

У номінації   «Єдина Україна – безпечна Європа»  – творчий колектив програми «Якщо не я, то хто?», радіо Жешув,  автор Ольга Галабуд.

Спеціальний приз генерального консульства республіки Польща у Луцьку отримала програма «Закерзоння. Там закопана їхня пуповина»,  Криворізької Державної регіональної телерадіокомпанії  «Криворіжжя», автор Юлія Сіроклин.

Гран-прі фестивалю серед телевізійних програм отримала програма «Я есть народ», автор Тетяна Миргородська, Чернігівське УПЦ КП (номінація «Єдина Україна – безпечна Європа»).

Гран-прі серед  радіопрограм отримала програма Любові Скиби «Словом і ділом», Криворізька ДРТРК (номінація «Єдина Україна – безпечна Європа»).

«Калинові мости» – це польсько-український фестиваль телерадіопрограм, головна мета якого налагодити зв’язки між сусідніми державами  і показати українцям переваги вступу до  Європейського Союзу на прикладі Польщі. Своїм створенням фестиваль завдячує Голові Ольштинського відділу об’єднання українців у Польщі,  журналісту та громадському діячу  Степану Мігусу, який і донині організовує фестиваль разом з Рівненською ОДТРК та Ольштинським радіо та телебаченням.